Latest news

LDz un Polijas dzelzceļš vienojas par sadarbību akmeņogļu un citu kravu pārvadājumos

Latviešu

Vakar, 8.novembrī, Rīgā notika “Latvijas dzelzceļš” koncerna un Polijas dzelzceļa (PKP - Polskie Koleje Państwowe S.A.) vadības tikšanās, kuras laikā uzņēmumu vadītāji pārrunāja nākotnes perspektīvas sadarbībai loģistikas jomā, kā arī vienojās par regulāriem akmeņogļu kravu pārvadājumiem pa dzelzceļu no Rīgas ostas uz Malaševiče staciju Polijā.

“Pateicoties abpusējam intensīvam darbam, VAS “Latvijas dzelzceļš” ir izdevies vienoties ar Polijas dzelzceļu par akmeņogļu pārvadājumiem pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru un caur mūsu ostu. Ņemot vērā šī brīža nepastāvīgo situāciju kravu pārvadājumu jomā mūsu reģionā, šāda vienošanās ir ļoti būtiska – Polijas dzelzceļa interese regulārās ogļu kravas, kā arī citu kravu segmentu pārvadājumus virzīt caur Latviju ļaus kravu apjomus arvien palielināt jau pašlaik un arī nākotnē,” atzīmē LDz valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs.

Polijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Kšištovs Maminskis norādīja, ka Polijas dzelzceļš ir ieinteresēts attīstīt kravu pārvadājumus caur Latvijas ostām. “Mūs ļoti iepriecina Latvijas kolēģu iespējas nodrošināt lielāku pārvadājumu apjomu. Šobrīd plānojam pārvadāt vismaz divus ogļu kravu kuģus mēnesī caur Latvijas ostu un pa Latvijas dzelzceļa infrastruktūru – pašlaik viens kuģis jau ir pārkrauts un krava ir ceļā uz Poliju. Mēs esam patiesi ieinteresēti palielināt pārvadājumu apjomus, kā arī paplašināt pārvadāto kravu veidus. Ceram, ka šis būs jauns transporta kanāls, kas savienos Eiropu,” uzsvēra K.Maminskis.

M.Kleinbergs uzsvēra: “Šis ir veiksmīgs sadarbības sākums un mēs esam apņēmības pilni šo sadarbību tā arī turpināt - LDz kapacitāte ļauj  pārvadāt ievērojamus kravu apjomus starp Latviju un Poliju”.